Czynna w roku szkolnym 2006/2007:

poniedziałek   10.00 - 16.00

wtorek               9.00 – 15.00

środa               10.00 – 16.00

czwartek           9.00 – 15.00

piątek              10.00 - 16.00

Biblioteka szkolna składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni i czytelni,

Liczy około 10 000 książek. Do księgozbioru należą: lektury szkolne, książki beletrystyczne i popularnonaukowe, pozycje dydaktyczne i metodyczne dla nauczycieli, podręczniki szkolne i pomoce audiowizualne. Do księgozbioru jest bezpośredni dostęp. Oznakowania przeznaczone do znalezienia poszukiwanej pozycji są jasne i przejrzyste.

Celem biblioteki jest:

-         dbałość o wszechstronny rozwój użytkowników informacji,

-         wykształcenie aktywnego, krytycznego, otwartego na świat                    i twórczego użytkownika przygotowanego do życia w społeczeństwie informacyjnym,

-         zaspokojenie potrzeb czytelniczych i kulturalnych,

-         wspieranie procesu edukacji w szkole oraz procesów samokształcenia, dokształcania i doskonalenia zawodowego,

-         współpraca z ośrodkami kulturalnooświatowymi ( Biblioteki Publiczne, Bielański Ośrodek Kultury, muzea ),

-         profesjonalna, szybka i życzliwa obsługa użytkownika..

Przeprowadzane są lekcje biblioteczne, zajęcia czytelnicze, spotkania                  z autorami

Organizowane są wycieczki do Biblioteki Publicznej na ciekawe imprezy czytelnicze oraz wycieczki do Bielańskiego Ośrodka Kultury i muzeów.

Prowadzone są rozmowy o książkach i ciekawych artykułach z czasopism. Nauczyciel bibliotekarz pomaga również w przygotowaniu się do olimpiad konkursów i referatów, rozwija zainteresowania literaturą popularnonaukową, otacza opieką uczniów słabo czytających, propaguje hasło: KSIĄŻKA TWOIM PRZYJACIUELEM I PRZEWODNIKIEM”.

Prowadzone jest Kółko Przyjaciół Książki” (patrz: Zajęcia pozalekcyjne).