ŚWIETLICA SP nr 133

w roku szkolnym 2006/2007

Zajęcia w świetlicy szkolnej odbywają się codziennie w godzinach 7.00 – 17.30. Do świetlicy mogą być zapisani wszyscy uczniowie naszej szkoły.

W świetlicy pracują następujące nauczycielki:

Kierownik świetlicy – P. Katarzyna Bonat

Zajęcia programowe: -   zajęcia czytelnicze / rozmowy

-         zabawy integracyjne / relaksacyjne

-         zajęcia plastyczno – techniczne

-         zabawy przy muzyce / zabawy ruchowe

-         konkursy / quizy / gry dydaktyczne

-         zajęcia według zainteresowań dzieci

-         odrabianie prac domowych

-         zabawy okolicznościowe / programy artystyczne

REGULAMIN ŚWIETLICY

1.     Uczeń przychodzący do świetlicy zgłasza się do nauczyciela - wychowawcy, który odnotowuje w dzienniku godzinę Jego przyjścia.

2.     Uczeń ma obowiązek zawsze przebywać ze swoim nauczycielem - wychowawcą i informować Go o każdorazowym nawet krótkotrwałym oddaleniu się.

3.     Uczeń ma prawo uczestniczyć we wszystkich zajęciach organizowanych przez nauczyciela - wychowawcę.

4.     Dzieci przebywające w świetlicy szkolnej zostają zapoznane z zasadami BHP oraz sygnalizacją przeciwpożarową przez nauczycieli – wychowawców.

5.     Dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej mają obowiązek szanować i dbać o wyposażenie świetlicy.

6.     W świetlicy dzieci nie mogą korzystać z telefonów komórkowych, MP3 oraz innych urządzeń technicznych.

7.     Za zaginione telefony, MP3 i inne urządzenia techniczne świetlica nie ponosi odpowiedzialności.

8.     Nie ma możliwości telefonicznego polecenia dziecku samodzielnego powrotu do domu.

9.     Dziecko ze świetlicy mogą odebrać jedynie rodzice lub wyznaczeni przez Nich opiekunowie, których dane oraz numery dowodów osobistych są wpisane do Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy.

10. W wyjątkowych sytuacjach uczeń może być odebrany przez osobę, której danych rodzic nie umieścił w karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy, jeśli osoba ta ma pisemne upoważnienie od rodziców/opiekunów prawnych dziecka i na potwierdzenie odbioru ucznia wypełni odpowiednie oświadczenie.

11. Rodzice i opiekunowie zobowiązani są do poinformowania nauczyciela - wychowawcy o odbiorze dziecka ze świetlicy.

12. Obowiązkiem nauczyciela - wychowawcy jest odnotowanie w dzienniku: godziny odebrania ucznia oraz osoby, która dziecko odebrała.

13.  W przypadku gdy uczeń nie zostanie odebrany ze świetlicy szkolnej do godziny 17,30 nauczyciel - wychowawca ma obowiązek skontaktowania się z rodzicami dziecka, a jeśli jest to niemożliwe powiadamia o tym fakcie przełożonego i opiekuje się dzieckiem do momentu odebrania dziecka przez rodziców lub przekazania opieki nad uczniem wyznaczonej osobie.